Kopalnia Gębczyce

Kopalnia Granitu "Gębczyce" położona jest w odległości 8km na południe od Strzelina na Dolnym Śląsku w miejscowości Gębczyce. Lokalizacja na wschodnich peryferiach województwa dolnośląskiego stwarza dogodny, łatwy i tani wywóz kruszywa transportem samochodowym w regiony województw opolskiego, śląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Przedmiotem eksploatacji i przeróbki w Kopalni „Gębczyce” jest granit o niezwykłych parametrach technicznych i wytrzymałościowych. Granit z „masywu strzelińskiego” jest skałą o charakterze magmowym -głębinowym, barwy jasno-szarej i strukturze drobnoziarnistej, charakteryzuje się:

  • dużą wytrzymałością na ściskanie,
  • niską ścieralnością,
  • wysoką mrozoodpornością,


które to parametry sprawiają, że kruszywo uzyskane w procesie przeróbki może być stosowane w wielu różnorodnych dziedzinach budownictwa. Interesująca barwa oraz ciekawa tekstura pozwalają również na zastosowanie granitu w kompozycjach ogrodowych do tworzenia małej architektury(murki, oczka wodne, ogrody skalne).

Na przestrzeni ostatnich 4 lat w Kopalni „Gębczyce” wykonano wiele inwestycji, których zadaniem była modernizacja, wyposażenie i dostosowanie możliwości przeróbczych i wydobywczych do potrzeb rynku. Wprowadzone nowoczesne maszyny mobilne do przeróbki, zezwalają na elastyczną produkcję kruszyw granitowych według bieżących i zmieniających się potrzeb klientów.

Ciągłe udoskonalanie technologii wydobycia i przeróbki granitu, dobrze wyszkolona załoga, kompetencja i solidność  oraz szybka reakcja na potrzeby rynku, to gwarancja wysokich standardów funkcjonowania Kopalni Granitu „Gębczyce”.